Co to są drzwi techniczne?

2018-05-12
Co to są drzwi techniczne?

​W asortymencie wielu firm zajmujących się produkcją a także dystrybucją różnego typu drzwi, szczególną pozycję stanowią tzw. drzwi techniczne. Są to specjalistyczne produkty o zróżnicowanym przeznaczeniu a także konstrukcji. Bez wątpliwości do oferty drzwi technicznych będą zaliczały się drzwi, określające wydzielone strefy pożarowe. Znajdą się tu zatem i przegrody przeciwpożarowe i drzwi techniczne o charakterze ewakuacyjnym, umożliwiające przeprowadzenie koniecznych akcji ratunkowych.

Muszą one naturalnie spełniać określone stosownymi przepisami wymagania i posiadać stosowne certyfikaty a także atesty. Również drzwi używane w zakładach produkcyjnych, np. chemicznych, spożywczych, mięsnych, to drzwi techniczne, najczęściej wykonywane z zabezpieczanej stali nierdzewnej.

Do kategorii asortymentowej, którą stanowią szeroko definiowane drzwi techniczne, zaliczają się także drzwi używane w więziennictwie, drzwi dźwiękoszczelne, akustyczne albo wahadłowe, używane w obiektach i pomieszczeniach o nasilonym ruchu, np. w gastronomii, handlu. Jak widać jest to asortyment bardzo duży o zróżnicowanym, nierzadko specjalnym i specjalistycznym zastosowaniu. Często także podlega określonym przepisami wymogom. .