Docieplenia domu

2018-02-18
Docieplenia domu

Sponsor serwisu:

plusprojekt.eu

Wiele ludzi próbuje wyszukiwać oszczędności rezygnując z różnych usług lub umów, które związane są z wydatkami. Wiele ludzi boi się rozmaitych inwestycji, które pochłoną olbrzymie ilości pieniędzy a które mogą w przyszłości zaowocować i przynieść efekty w formie oszczędności.

Jednym z wzorców mogą być tutaj najróżniejszego rodzaju docieplenia, takie jak docieplenia poddasza pianką lub ścian. Koszty podgrzewania domów lub mieszkań każdego roku mocno zmierzają w górę. Jednoroczne docieplenie domu to budżet w wielkości 3 do nawet powyżej 10 tysięcy złotych w współzależności jakiej powierzchni posiadamy mieszkanie a też czym ono jest grzane.

Właściwe docieplenia poddasza oraz ścian mogą obniżyć te koszty choćby o kilkadziesiąt procent. Oczywiście samo docieplenie to nie wszystko, trzeba posiadać także szczelną stolarkę okienno drzwiową. Nawet najdoskonalsze docieplenia domu nie wiele się nam przyda, jeżeli ciepło będzie umykać nam przepuszczalnymi oknami czy drzwiami.

Ile mogą kosztować docieplenia poddasza oraz ścian?

Tutaj przelicznik istnieje dość prosty, trzeba policzyć lub skontrolować w dokumentacji ile metrów kwadratowych ma nasze mieszkanie i następnie sprawdzić w instytucjach zajmujących się dociepleniami, ile kosztuje dogrzanie metra kwadratowego. W współzależności od wybranej firmy opłata ta może się wahać od 40 zł do ponad 50 złotych za metr kwadratowy. Łatwo możemy sobie wyliczyć, że jeżeli planujemy np docieplić jedynie poddasze, które będzie posiadało 30 metrów kwadratowych to będziemy musieli wydać ok 2000 złotych.

Jak dostrzegamy opłata ta nie jest bardzo duża w porównaniu do rocznych kosztów ocieplenia i nawet docieplając całkowity budynek, wydając ok 10 tysięcy złotych możesz być spokojny, że w przeciągu kilku, kilkunastu lat wkłady te nam się zwrócą, tym bardziej, że na rynku pojawiają się coraz to nowocześniejsze, niezwykle nowoczesne systemy docieplania poddaszy oraz ścian, które mają o wiele lepsze parametry niż zwyczajowe techniki docieplania czyli docieplania styropianem albo także wełną mineralną.

Jedną z najnowszych metod docieplania poddasza lub ścian, jaka zapewnia także o wiele lepsze parametry termiczne ale także jest o wiele szybsza w montażu a też jest lżejsza jest technika docieplania pianka poliuretanową. Koszt docieplania tą metodą jest proporcjonalny do innych technik a różnica w zaletach jest bardzo dostrzegalna.